Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

GENEL MÜDÜRÜMÜZ TİLLO TABİAT PARKI'NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Ekim 09, 2017

GENEL MÜDÜRÜMÜZ TİLLO TABİAT PARKI'NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürümüz Sayın Nurettin Taş, 30.09.2017 tarihinde 14. Bölge Müdürlüğümüze bağlı Siirt ili Tillo ilçemizde bulunan Tillo Tabiat Parkında devam eden Peysaj Uygulamasını yerinde incelemede bulunmuştur. Tillo Tabiat Parkımızın doğal kaynak değeri olan Botan Çayının doğal güzelliği ile birlikte İbrahim Hakkı Hazretlerinin hocasına atfen yaptırmış olduğu ve “Işık Hadisesi” olarak bilinen alanda ziyaret ve incelemelerde bulunulmuştur.

Genel Müdürümüz Sayın Nurettin TAŞ ile birlikte Genel Müdür Yardımcımız Ethem BOZ 14. Bölge Müdürümüz Mustafa ŞENTÜRK Siirt Şube Müdürümüz Nevzat AMCALAR, Tillo Belediye Başkanı İdham AYDIN ve Tillo Kaymakamı ve Siirt Vali Yardımcımız Yunus KOÇ’la Tabiat Parkında inceleme ve değerlendirmeler yapılmıştır. Genel Müdürümüzce Tabiat Parkında yapılan yatırımların açılışının Cumhurbaşkanımız tarafından canlı bağlantı ile açılması düşünüldüğünden çalışmalara hız verilerek çalışmaların bitirilmesi için gerekli çalışmaların yapılması emirlenmiştir.

Daha sonra İbrahim Hakkı Hazretlerinin ve hocasının mezarının bulunduğu türbesi, ışık hadisesinin başlangıcı olan kale kısmı ve seyir terası ziyaret edilmiştir.

Daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürümüz Sayın Nurettin Taş, Siirt Valisi Sayın Ali Fuat ATİK‘i, Valilik konağında, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Etem Boz ve Bölge Müdürümüz Sayın Mustafa Şentürk ile birlikte ziyaret etmiştir.

Genel Müdürümüz, Siirt ilimizin önemli kaynak değerlerinden olan “Delikli Taş” alanında da incelemede bulunarak ilden ayrılmışlardır.